Polí­tica dimarts 14 juny 2011 Autor: editor

Llista d'alcaldes de Torà des de 1900


<< Tornar     

Torà ha tingut trenta-cinc alcaldes des del segle XX

Façana de l'ajuntament de Torà Autor: Ramon Sunyer

Joan Closa i Samarra és qui l'ha ocupat per un perí­ode més breu de temps, una setmana, i Magí­ Coscollola i Balagué qui ho ha estat més anys seguits, 14.

NOM INICI FINAL
Josep Solé i Bosch 3 de març 1.902
Josep Nadal i Esplugues 4 de març 1.902 15 d'abril 1.904
Josep Vendrell i Serra 16 d'abril 1.904 2 de febrer 1.908
Ignasi Bosch i Esteve 3 de febrer 1.908 15 de març 1.910
Joan Blasi i Rull 16 de març 1.910 7 de gener 1.912
Joan Mas i Forn 8 de gener 1.912 5 de maig 1.914
Ramon Solé i Forn 6 de maig 1.914 13 de març 1.916
Bonifaci Bosch i Comellas 14 de març 1.916 5 d'abril 1.920
Manuel Closa i Vilagut 6 d'abril 1.920 1 de gener 1.922
Josep Cornella i Garriga 2 de gener 1.922 2 d'octubre 1.923
Baltasar Blanch i Serra 3 d'octubre 1.923 12 de desembre 1.925
Pere Garriga i Bonsfills 13 de desembre 1.925 25 de febrer 1.930
Joan Closa i Samarra 26 de febrer 1.930 3 de març 1.931
Juli Crusellas i Crusellas 4 de març 1.931 11 de febrer 1.934
Francesc Bascompte i Ceriola 12 de febrer 1.934 18 de juliol 1.936
Anton Justo i Pastor 19 de juliol 1.936 23 de gener 1.939
Ramon Nicolau i Tarrés 25 de gener 1.939 7 de març 1.940
Ramon Garriga i Riu 8 de març 1.940 1 d'octubre 1.943
Llorenç Santasusagna i Trulls 2 d'octubre 1.943 1 de febrer 1.947
Ramon Bagà i Esteve 2 de febrer 1.947 1 d'abril 1.947
Francesc Solé i Viladrosa 2 d'abril 1.947 1 d'abril 1.949
Ramon Vilagut i Esteve 2 d'abril 1.949 13 d'octubre 1.952
Ramon Vilamú i Bonet 14 d'octubre 1.952 7 de juny 1.960
Ramon Suñé i Ribera 8 de juny 1.960 5 de febrer 1.961
Josep Bagà i Ballús 6 de febrer 1.961 15 de novembre 1.965
Magí­ Coscollola i Balagué 16 de novembre 1.965 1 de març 1.979
Ramon Riera i Simón 2 de març de 1.979 30 de juny 1.987
Neus Molins i Vilaseca 1 de juliol 1.987 15 de maig 1.995
Antoni Ferrer i Farré 16 de maig 1.995 12 de juny de 1999
Mercé Valls i Querol 13 de juny de 1999 13 de juny de 2003
Magí­ Coscollola i Andreu 14 de juny de 2003 12 de febrer de 2005
Mercé Valls i Querol 12 de febrer de 2005 14 de juny de 2007
Domènec Oliva Bonsfills 14 de juny de 2007 11 de juny de 2011
Mercé Valls i Querol 11 de juny de 2011 13 de juny de 2015
Magí Coscollola i Andreu 13 de juny de 2015 ..................

Casa de la vila a començament del 1900 - Torà
Casa de la vila a començament del 1900
Autor: Fons Ramon Torné


Font: Albert Brau i Bagà Etiquetes: alcaldes torà 1900-2015

Ho vols compartir?


dijous 18 juliol 2019
Logina

Especials

Canvi de comarca
Gos sacrificat
fractura hidràulica (fracking)
10 més llegides

Àlbums destacats

Democràcia real
Democràcia real
16 Fotos
Eleccions
Eleccions
31 Fotos

Traductor / Translator